Részletesen a Wahoo Kickr V6-ról
Kategória:
Fontos, hogy átlásd a kategóriákat. Az okosgörgőknél elérhető az automata wattállítás, amit az edzésterv, az útvonal, vagy az edzőplatform, például a ZWIFT vagy a Rouvy határoz meg. Ezt hívjuk ERG üzemmódnak. Ez az alap szint, amely körülbelül 200 ezer forinttól indul. Itt általában két hátrány van: zajos működés és nem alkalmas nagy igénybevételre, valamint nincs rajta sor. A nagy igénybevétel jelentheti a magas futásteljesítményt vagy a 80 kg feletti felhasználót. A következő szint a középkategória, ahol a tartósság, a csendes működés és néhány extra funkció a fő különbség. Például a Tacx Neo 2T macskakő-imitációs rezgést kínál, míg a Wahoo a Headwind (szélgép) és a Climb (emelkedőszimulátor) automatikus vezérlését biztosítja. A felső kategóriában extra funkciók is megjelennek, mint például a természetesebb bringázást elősegítő előre-hátra mozgás, amely kényelmesebb tekerést biztosít állva és ülve egyaránt. A legmagasabb szint a BIKE kategória, ahol már nem a saját bringánkat tesszük a görgőre, hanem egy teljesen állítható edzőkerékpárról van szó.
Az alábbi leírásból látható, hogy hova helyezhetjük el a V6 görgőt: megbízható, halk, nagy terhelést elbíró, ERG módot használó görgők közé.
Kényelem:
Beszéljünk egy kicsit a kényelmi funkciókról. A görgőt előveszed, rögzíted a bringád, hátsó kerék nélkül, tekersz, majd leveszed a bringád, s elpakolsz. Ezt jó esetben heti 2-3x megteszed. A Tacx Neo 2T-nél az ujjbecsípés komoly probléma, a Wahoo Kickr Core-t nehéz megfogni, a Tacx Flux nem összecsukható, s nehezen fogható. Ehhez képest itt nem lesz gond, fogójánál megfogod, s könnyen összecsukod. Tudom, ez kis dolognak tűnik, amíg nem az ujjad bánja 1-2 héten keresztül.
Használat:
A használat itt makulátlan. Ebben a kategóriában a Wahoo görgőknél megjelenik a Wi-Fi használat. Ennek jelentősége a kapcsolat gyorsaságánál és pontosságánál lesz, így nem fordulhat elő, hogy adathiány miatt egy helyben tekersz a Zwift-en, így leelőz mindenki, s téped a hajad. A másik érdekesség, amit szintén csak a Wahoo használ, hogy megkapja a görgő az automata szoftverfrissítéseket is. Ennek inkább csak kényelmi értéke van.
Essen szó a mereedekségről is. A görgő 20%-ot tud. A Zwift és a Rouvy 16%-ot, tehát nem lényeges. Ha beviszel útvonalat, úgy lesz fontos a 16%, illetve vannak olyan platformok, amik kihasználják a 20%-ot, például: Fulgaz, Trainerroad, RGT Cycling.
Kompatibilitás:
Hozzáadhatsz egy pulzusmérőt, egy számítógépet vagy telefont a platform használatához, és egy kompjútert, mert megszoktad. Ehhez 3 Bluetooth csatorna szükséges, amit tud a Kickr V6. A fejlesztés itt is fontos, belemerülsz, s fejlesztesz, s nem zsákutca amit vettél, hanem eldöntheted, hogy egy Headwind, azaz szélgépre upgrade-elsz, ami a sebességed alapján adja a szelet 0-48 km/h sebességig, de ez nem egy hagyományos ventilátor, hanem örvény, így nem a port keveri a szobában, hanem valósághű lesz a tekerés és nem izzadsz rommá. Természetesen vezeték nélkül kommunikál a V6-al. A másik irány, bár egyszerre használhatsz mindent, is a Climb. Itt -10 és +20 fokos emelkedést tud illeszkedve a táj domborzatához automatikusan a Climb, amit az első kerék helyére teszel be. Van mód is a manuális állításra, mert egy kis vezérlőt csatolsz fel a kormányodra. Szóval ezek mind segítik a virtualitást, így hamar megy az idő.
Csomagtartalom:
A csomagtartalom átlagos adapterek terén, hisz minden benne van, ami kellhet tengely szinten, cserélgetni szerszám nélkül is gyerekjáték. Egyedüli plusz jófejség, hogy egy 11-es sor is a csomag része, amit nem kell külön megvenned, ha 11-es Shimano vagy Sram rendszert használsz.
Zerge