RÉSZLETESEBBEN
A direkt hajtású görgőknél a kerékpár hátsó kerekét kivesszük, s betesszük helyére az okosgörgőt. A görgőre fel kell tegyünk egy a váltórendszerünkkel kompatibilis fogaskeréksort, tehát ez pluszköltség lesz (minden direkthajtású görgőnél). Erénye a direkthajtásnak, hogy nincs surlódás, az erőátvitel azonnali, s nagyon halk, azaz a láncot és a váltógörgőket fogjuk legfőképp hallani, illetve nem kopik a külső gumi. A Tacx Flux 2 trénerbe tehetünk gyorszáras és átütő tengelyes bringákat is, ehhez minden adapter és kiegészítő a csomagban lesz. Kitekerhető wattszáma már 2000W, forgatónyomatéka 41Nm, ami szuper. Súlya 800 grammal több, mint a Flux S, de lendkereke 600 grammal. Ez azt jelenti, hogy 200 gramm plusz van a Flux 2-ben, ami nem más, mint a tengely, azaz tartósabb dolgot kapunk. A Flux S virtuális lendkeréktömege elektromos hálózatra kötve használva 30%-al nagyobb, mint a Flux S görgőnél. Lábait 2-2 csavarral kell rögzítenünk, s nagyon stabil köszönhetően a súlyának, a terpesztésének, illetve nincs csuklópont ami itt erény, de szállításnál egyértelmű nehéz dolgunk lesz, ha nem szedjük szét. Összességében nagyon jó görgőnek tartom, ha a halkság is érdekes lehet, úgy egyértelmű minden ebben az árkategóriában a Wahoo Kickr CORE lesz a befutó. ha viszont egy garázsban vagy edzőteremben használjuk, s nem szállítjuk az (otthon-nyaraló-versenyek helyszineire) és egy stabil görgőt keresünk 90kg felett, úgy a Flux 2 egy nagyon jó választás lesz. Végül kitérnék a jótállásokra, hiszen a Flux 2 görgő 3 év jótállással bír, míg a kistesó és a Wahoo-k csak 2 évvel.
MIT KELL TENNED AHHOZ, HOGY HASZNÁLD?
- Nézd meg milyen fogaskerék van a bringádon (Sram/Shimano/Campa), milyen fogszámmal 8/9/10/11 vagy 12. Lesd meg a Techikai infóknál, hogy kell e plusz kazettatest. Ha 12 sebességesed vagy campád van, biztosan kell.
- Vedd meg azt a fogaskeréksort, mely kompatibilis a bringáddal (és a görgővel mivel Campásoknál 4 sarus sorra külön figyelni kell!!!)
- Vidd haza a görgőt és szereld össze. 4db csavar és egy imbusz
- Nézd meg, hogy melyik edzőplatform számodra a legszimpatikusabb (ZWIFT, Rouvy, stb) Zwiftet imádjuk a közösségi élménye miatt, a változatos és letölthető edzéstervei nagyon jók. Rouvy inkább montisoknak és triatlonosoknak lesz szuper a valós videos megjelenítése miatt, de gyenge grafikájúak az edzőtársak.
- Ne fizess elő semmire!!! Kutakodj, hisz a legtöbb edzőplatform 1-2 hétre ingyen használható. Amúgy 3-5eFt/hó egy átlagos platform havidija.
- Ha letelt a próbaidőszak válassz platformot, fizess elő és használd! Ne feledd a legtöbb platform havi megújuló, azaz a nem használt hónapoknál külön le kell állítani.