ZERGE KÜLÖNVÉLEMÉNYE A POLAR M600-ról
Az okosórák új generációja az M600, mely az AndoidWear okosóra családhoz tartozik, mely a google tulajdona. Ebből adódik, hogy az iPhone tulajdonosoknak nagyságrendileg kevesebb szolgáltatás jut, mint az Androidosoknak, a windows telefonosoknak pedig semmi. Az AndroidWear-en keresztül egyedi számlapokat tölthetünk le. Naptárunkhoz, helyzetünkhöz, értesítéseinkhez hozzáférést lehet adnunk. Sőőt a googleban is tudunk a telefonon keresztül hanggal keresni, mivel még mikrofon is helyet kapott az órába. Persze a hangszóró kikerült, de valamit valamiért.
Az óra brutál jó számlapja hihetetlen részletes felbontású színes érintőképernyő. Ennek következménye, hogy egy feltöltéssel 8 edzés-órát bír maximálisan az óra, de okosóra használatban is csak 2 napot. Edzés funkciói szinte kivétel nélkül az M400-as modell alattiak, kivéve, hogy úszás közben is van pulzusmérés. Ja igen, a pulzusmérés a csuklóról történik 3 helyett 5 LED világítja át a bőrünk, mely a Polar szerint sokkal pontosabb. Aki szeret kütyüzni, s androidos telefonja van, annak jó választás lehet futáshoz, mivel a feltehető jövő az itt kezdődik. Elsőként megérkezett a számítógép és internet a telefonunkba, majd most az óránkba is. Érdekesség, hogy az órának nincs kapcsolata számítógéppel, így minden adat bluetooth smart adatátvitelű az óra és az arra alkalmas okostelefon közt. Az óra technikai információin érdemes átfutni, s más órákkal is összehasonlítani.
EDZÉS ELÖTTI BEÁLLÍTÁSOK
20 sportágat aktivizálhatunk az órában, csakúgy, minzt az M400 és V800 polar órákban. Nincs multisport mód, viszont az M400-hoz képest van úszás közben pulzusmérés.
Természetesen sportáganként lehet kijelzőt testreszabni, de számomra jön egy kis anomália:
Az M600-as csak telefonnal kommunikál. Itt is 2 szoftvert, azaz APP-ot használ:
- Android wear APP
- Polar Flow APP
Tehát NINCS számítógépes kapcsolatunk. Minden frissítése az órának telefonon keresztüli, aminek örülhet minden androidos, s elfelejtheti minden Windows phone-os az órát. Az iPhone használóknak pedig kompromisszumokat kell kötni, csakúgy, mint eddig szinte minden androidosnak az okosórákkal.
Kezdjük az elején. Csak telefonon keresztül tudom szinkronozálni az órát a felhőben tárolt adataimmal. Viszont a sportprofiljaimat, s azok beállításait csak számítógépen kesresztül tudom állítani. Tehát 3 eszköz kell a beállításhoz!
Van egy kábelünk is, amit nap, mint nap használni fogunk, ha az M600-at választjuk. Miért? Azért, mert 2 naponta lemerül, ha Androidos telóval használjuk, s EGY nap alatt, ha iPhonnal. Erre azt írja a polar, hogy android preferált az M600. Én pedig azt gondolom, hogy kizárja az iPhone használókat, sőőt, zekek után minden olyan iPhone felhasználó, aki nem volt megelégedve 100%-ban az iPhone működésével, az beletörődik, hiszen nem akar az Androidosok korlátozásai és feszülései célkeresztjében lenni.
Miket állíthatunk a számítógépen? (amit persze állítás után a telefonról fogunk visszaszinkronizálni az M600-ra.
Elsőként kiváklaszthatóak a sportprofilok egy igen hosszú listából:
Ez eddig megszokott az M400, M450, V800 felhasználóknak.
A sportághoz kapcsolódó beállítások:
- automata köridő, mely lehet idő vagy távolság alapú
- pillanatnyi pulzus vagy százalékos pulzus kijelzés
- 5 pulzuszóna egyedi állítás (nem átfedhetőek a zónák)
- tempó vagy sebesség kijelzés
A készülékhez kapcsolódó beállítások:
- Adott sportági képernyő megjelenítések
- Visszajelzések
- GPS és magasság beállítások
Nos itt egyszerű a helyzet, sőőt számomra túl egyszerű. A sportági képernyők testreszabása pofon egyszerű, itt maximum 1 sportághoz 8 képernyőt kérhetünk, s egy képernyőhöz 1-2-3 vagy 4 adatot tudunk megjeleníteni.
Mint láthatjuk 4 csoportra osztotta a Polar a megjeleníthető adatokat:
IDŐ, TESTI VISSZAJELZÉSEK, TÁVOLSÁG és IDŐ
- Idő
- pontos idő
- edzésből eltelt idő
- automata köridő
- Testi visszajelzések
- pulzus
- átlag pulzus
- maximális pulzus
- elégetett kalória
- Zone Pointer
- eltöltött idő a pulzuszónákban
- automata köridő átlagpulzusa
- automata köridő maximális pulzusa
- TÁVOLÁG
- edzés alatt megtett távolság
- automata köridő alatt megtett távolság
- SEBESSÉG
- sebesség vagy tempó (ezt már megadtuk a sportághoz kapcsolodó beállításoknál)
- átlagsebesség vagy tempó edzés ideje alatt
- maximális sebesség avgy tempó az edzés ideje alatt
- átlagsebesség vagy tempó az automata köridő alatt
- maximális sebesség vagy tempó az automata köridő alatt
Ebből a leírásból 2 dolog tűnik szembe, ami egy kicsit a Polar apróbetűs részében is benne van.
Egyrészt nincs manuális köridő indítás csak automata
Másrészt nincs a helyszínen magasság, szintemelkedés vagy szintesés mérés kijelzése sem, azt csak utólag letöltés után látom. Tehát a sport funkciói az M400 testvérénél alacsonyabban vannak.
NÉZZÜK A KÜLÖNBSÉGEKET
FONTOS, hogy a technikai infóban nem jelzett részleteket jelenítem meg itt, s itt nem az óra tudását hasonlítom össze, csak a különbségeit, s legfőképpen azokat, melyek a technikai infókban NEM szerepelnek!