|
MEGSZŰNT TERMÉK! VÁLASSZON A HASONLÓ TERMÉKEK KÍNÁLATÁBÓL!
|
FONTOS:
- WIN10-es kompatibilitása már nincs
- WIND rendszerű szenzorokat a Polar 2016-ra kivonta a forgalomból.
POLAR CS600X GPS
A csomagban található a legkissebb külső GPS-e a POLAR-nak a G5, ez adja a sebességet, távolságot és a pozitciónkat jegyzi és természetesen a pulzusmérő öv is a csomag része.
A kerékpáros szegmens 2006-os újítását a CS szériával színesítette a POLAR.
CS100, CS200, CS300 után elérhetõ 2007-től a CS400 és CS600-as széria is. 2008-ban megjelent a CS600pro, mely csak egy színeltérés volt a CS600-hoz képest, viszont 2009 tavaszától megérkezett a CS600X, melyben már van 1-2 újítás.
A fő különbség, hogy a CS600X-es óra G5 GPS-el összekapcsolható, s így a sebességmérés GPS-ről veszi az óra, melynek csak annyi az előnye, hogy letölthető lesz a bejárt útvonal minden GPX alapú szoftverre és vagy Google Earth-re is, s így 3D-s képet kaphatunk a bejárt útvonalról, úgy, hogy nem kell megválni a pedálfordulatmérőtől, vagy adott esetben az erőmérőtől sem.
A 6. generációs Polar a W.I.N.D. rendszerre épül, mely kiküszöböli a rádiokapcsolatnál eddig megszokott rossz jeleket, mivel 2,4Ghz-en megy ezentúl a jelátvitel, ezt alkalmazza a 2 csúcs óra a bringás CS600 és a futó RS800cx is.
Az óra tudását bal oldalt olvashatjuk végig, lássunk pár érdekes kifejezést:
Own optimizer: magyarul keringési rendszer teszt. Élsportban már kötelező, hisz az ember érzi az izomfáradságát, érzi mentális állapotát, de nem tudja, hogy a szíve, a keringési rendszere milyen állapotban van. Egy verseny után is lehet a keringési rendszer kipihent, akkor például hosszú úzsás is végezhető, hsiz ez a teszt alkalmas arra, hogy 9 féle állapotot különítsen el, így tudjuk mikor mit kell edzenünk. Persze mutatja, ha immunrendszerünk gyenge, vagy, hogy a túledzettségnek milyen stádiumában vagyunk. Mutatja mikor kell befejezni az alapozást, s mikortól jöhetnek a résztávok. Ez a funkció csak a versenycentrikus órákban van: RS400, RS800, CS400, CS600, S625X, S725X-ben.
Zone lock funkció: egy egyszerű célzott edzés, hisz pulzuszónáid tudja az óra, így edzés közben állíthatod melyik pulzuszónában szeretnél tekerni, s az óra jelez, ha elhagyod a megadott pulzusod. Edzés közben zónát válthatsz, avgy akár ki is kapcsolhatod a hangot.
Kalória / km és kalória/óra: elsőre bután hangzik, de gondoljunk bele, milyen jó, ha az autónkon tudjuk milyen stílusú vezetéshez, milyen fogyasztás társul. Nos erre találta ki a Polar ezt a bringásoknak használható rendszert, s így akár azt is megtudhatod milyen pulzus a leghatékonyabb neked, ha át akarod szelni a kontinenst. Ez a funkció megtalálható még a CS200, CS400, CS600-ba.
Blazsó Marci és a POLAR CS600x
SpeedPointer: megadod előre a kívánt sebességzónádat, ez lesz az Y tengely, az X tengely az idő, s láthatod grafikusan mennyire tudod betartani, s hogy mennyivel kell gyorsabban menni ahhoz, hogy megnyerd a versenyt.
Mivel tud többet a CS600X/ CS600 az RS800CX Bike/ RS800CX PTE-nél?
- CS600/CS600x kijelzi az órán grafikusan a pulzus/ magasság/ sebesség diagrammokat (a 3 közül max 2-t)
- CS600/CS600x kalória számolásnál nemcsak edzésenkénti/napi/ havi összesítőt hanem heti összesítést is megmutat
- CS600-ban kalória/ km fogyasztásmérő, ahol megnézheted melyik pulzusnál/sebességnél/teljesítménynél vagy a leggazdaságosabb
- CS600/CS600x a különböző bringáknak egyesével is számolja az összes megtett kilóméterét, azaz ODO. Mindkét óra max 3 bringakerék kerületet tud használni)
- CS600/CS600x órarögzítés nemcsak a kormányra, hanem a stucnira is feltehető
- CS600/CS600x mutatja mikor leszel várható az érkezési helyedre, ha az adott sebességgel haladsz (s persze beírtad mekkora kört szeretnél tekerni)
- CS600/CS600x-hoz használható az erőmérő, mely egyben a jobb-bal lábegyensúlyt, s a körbehajtás technikáját is megmutatja
- CS600/CS600X-en van kijezőgördítés, azaz 15 másodpercenként váltja a képernyőt egy újjabbra, így minden adat megjelenik 1 percen belül, amit az óra tud, s nem fogod edzés közben a gombokat nyomogatni (ez egy nagyon haszos funkció!)
- RS800CX Bike a CS600-hoz képest pontosabban méri a kalóriát (számít milyen magasan mész tengerszint felett
- RS800CX Bike a CS600X-hez képest, RS800CX karon is horható, bár kisebb a számlapja
Miben különbözik a CS600 és a CS600pro?
- Csak színében és árában, a CS600 2006-ban láttam meg a napvilágot, a CS600pro 2008-ban.
Miben különbözik a CS600X?
- Google Earth-re letölthető az útvonal, ha G3 GPŐS-el használjuk.
- kalóriamérésnél figyelembe veszi az óra a tengerszint feletti magasságot
A legfontosabb változtatás a W.I.N.D. rendszer.
A CS600x-nál a mellkaspánt is WIND rendszerű, azaz 2,4GHz-es a jelátvitel. Azaz ki van csukva minden zavaró jel ami a rádióhullámos óráknál eddig szokás volt (nagyfeszültség, vasútivezeték bezavart). A W.I.N.D. (Wireless Interference Free Data) rendszerű WearLink+ mellkaspántok a minden egyes szívdobbanást is könnyedén továbbítják az órának. Mivel egyedi kódolású minden kiegészítője a CS600-nak, emiatt az óra autómatikusan felismeri melyik bringára raktuk át, s átállítja a megfelelő kerékátmérő beállításara az órát, s a megfelelő kerékpártípus alá gyüjti az össz kilómétereket is. S ami talán a legnagyobb alakuláson ment át, az a WATTmérõje.
|