GARMIN FORERUNNER 30
KINEK ÉS MIRE AJÁNLJUK?
Azon embereknek ajánlom, akik futásban nem a teljesítményre mennek rá, de tudni szeretnék azt milyen tempóban, sebességgel, távolságra futnak, s ezek mellett milyen pulzuszónát használnak. Természetesen használható kerékpárra is az óra, de mivel nem bővíthető mellkaspánti pulzusmérővel, így nem tudjuk az órát a bringakormányra tenni, mivel nem tud onnan pulzust mérni. Kezelése egyszerű, a megszokott Garmin napi aktivitásmérése jól használható, de kezeléséhez okostelefon szükséges, hiszen több beállítás is a telefonról állítható. Üzemideje miatt elkísérhet egy maratoni táv lefutásáig is, de tisztába kell lenni, hogy ez az óra a garmin ootdoor órák alapja.
LEGERŐSEBB FUNKCIÓI
- Üzemideje GPS használattal 8 óra, okosóra használatban, napi pulzusméréssel 5 nap
- Optikai pulzusmérés az óra hátlapjáról
- Bluetooth és kábeles szinkronozáció
- Vékony csuklóra is használható kisóra
- Egyedi képernyők testreszabása
RÉSZLETESEBBEN
Az óra egyszerű és nem is bonyolítható, így nem tudjuk semilyen külső szenzorral fejleszteni. Ez fontos, hiszen akinek nem tetszik a csuklóról mért pulzus pontatlansága, annek nem lesz kiskapu, hogy vegyen ehhez az órához egy mellkaspánti pulzusmérőt. A GPS-es tudása az alapokat adja meg, azaz láthatjuk milyen tempóban vagy sebességgel megyünk, milyen távnál tartunk, illetve mennyi a pulzusunk, s természetesen az időt is. Szintemelkedést csak letöltés után láthatunk a Garmin Connect programban, s ekkor rajzolódik ki az is merre jártunk. Mindez telefonon is látható, ha Bluetooth-al leszinkronizáltuk, vagy kábelesen is letölthető számítógépre. Az óra menürendszere és a program természetesen magyar nyelven is folyik, ezt megszokhattuk már a garmintól. Kis mérete miatt igen kedvelt alapóra, ha a garminnál maradunk, akkor a Vívoactive 3 a következő ugrás, ami majdnem dupla áron van a Forerunner 30-hoz képest. Tetszik, hogy a telefonos app-ban beállítható, ha az óra eltávolodik Bluetooth távolságon felül (10-20 méter) az óra rezeg, hogy elvesztette a kapcsolatot a telefonnal.
+ PLUSZ
- Egyszerű működés
- Magyarnyelvű menürendszer
- Aktivitásmérés
- Bejövő hívások és sms-ek kijelzése
-MÍNUSZ
- Nincs pulzusmérő pánt bővíthetősége
- Nincsenek sportprofilok
- Nincs csipogás, csak rezgési figyelmeztetés
GYÁRI LEÍRÁS
KÖNNYEN HASZNÁLHATÓ CSUKLÓRÓL PULZUSMÉRŐS GPS-ES ÓRA
- csuklóról optikai pulzusmérés
- GPS-es sebesség/tempó és távolságmérés
- letöltve láthatjuk merre járrtunk és milyen szintemelkedési profilunk volt
- okostelefonos értesítések
- automatikus telefon szinkronizálás
- Move IQ mozgásfelismerés
PULZUSMÉRÉS
A Forerunner 30 csuklóról méri a pulzust a garmin álltal használt Elevate technológiával. Mellkaspánti pulzusmérővel nem bővíthető a Forerunner 30, így csak csuklóról méri a pulzust. A csuklós pulzusmérés perifériáról méri a pulzust, átvilágítva a bőrünk a karkötő hátulján lévő fénnyel, s veszi annak szenzora a véráramot. Így ez a technológia nem pontos, de kényelmes. A mellkaspánti pulzusmérők a szív elektromos jeleit veszik, s továbbítják az óráknak, így annak pontossága EKG. A csuklós pulzusmérés intervallumoknál és pulzusmegnyugvásoknál használható legkevésbé, illetve akkor, ha kezünkben tartunk, forgatunk valamit, pl evezőlapát, súlyzó. Ezzel kapcsolatban kis cikket olvashatsz oldalunkon ITT.
SPORT KÖZBEN
Lényegében 2 féle megoldása van a Forerunner 30-nak arra, hogy sportot rögzítsen.
Az első megolás, hogy nem indítunk edzést, hanem az órába épített Move IQ ismeri fel azt, hogy sportolunk. Fontos, hogy egy sportot használ az óra, de a Move IQ algoritmua tippel arról, hogy mi az adott sportág. Rögzített mozgásmintákat vesz alapul, s feliseri a sérát, futást, bringázást, úszást vagy egy ellintikus gépet. Ha mégsem találja el, természetesen a letöltéskor átszerkeszthetjük az adott mozgás típusát.
A második megolás egy kicsit pontosabb, hiszen a jobb felső gombot megnyomva elindítunk egy edzést, bekapcsolja az óra a GPS használatát, méri a tempót vagy sebességet, távolságot is a pulzus mellett.
AKTIVITÁSMÉRÉS
A napi 24 órás, heti 7 napos megfigyelés igen fontos lehet, főként annak, aki életmódot szeretne váltani. A napi lépésszám egy olyan egzakt szám, mely össze tudja hasonlítani a napokat egymással, legyen szerda vagy szombat. Beállítható az órán egy kívánt lépésszám, így látjuk mennyi is hiányzik még az adott napon, s könnyen leküldhetjük a számot nullára. Amint 1 órán keresztül inaktívak vagyunk, az óra rezegve figyelmeztet arra, hogy ideje 100-200 métert sétálunk. A nap közbeni aktivitásmérésen felül az Forerunner 30 az éjjszakát is nézni tudja, így láthatjuk objektíven napi és heti alvásidőnk, illetve azt is, milyen mélyalvási funkcióink vannak, s hogyan befolyásolja szervezetünk, ha hamarabb fekszünk le.
OKOSTELEFONNAL
Amikor a forerunner 30 kapcsolódva van Bluetooth Smart rendszeren keresztül egy arra alkalmas okostelefonnal (zerge.info/BLE) behúzza a telefonról a híváskijelzést, sms-ket, illetve az önnek szóló értesítéseket. Az óra szoftverfrissítéseit is megoldhatjuk vezeték nélkül, okostelefonhoz kapcsolódva. Beállítható a leválasztás, azaz, ha messzebb megyünk a telefontól, akkor az óra jelzi rezgéssel, illetve, ha visszamegyünk szintén. Az óráról indítható telefonkeresés, ekkor megcsörgeti a telefonunk.
Telefonról a következő dolgokat állíthatjuk
- óraszámlap: analóg vagy digitális
- beégetett widgetek (lsd teszt fül)
- hangjelzések és rezgések kezelése tevékenység közben éás kívül
- telefonos értesítések automata szüneteltetése, telefonbontás
- aktivitásmérő
- követés
- mozgásriasztás
- lépésszám cél beállítás, lépéshossz beállítás
- heti összefoglalók
- edzés beállítás
- auto lap
- kör gomb használata
- auto pause használat
- adatmezők testreszabása
- személyes adatok
- személyes állítása
- alvásbeállítások
- pulzuszóna beállítások
- Általános beállítás
- csuklóról mérünk pulzust vagy sem
- háttérvilágítás bekapcsolása, ha magam elé emelem az órát
- háttérvilágítás állítása edzés közben
- idő, mértékegység, nyelv formátum állítások
CSOMOR ERIKA triatlonos utánpótláscsapata is a GARMIN FORERUNNER 30 órát választotta.
A Ferencvárosi Torna Club utánpótlás triatlonos csapata is pulzusra edz. Fontos összehangolni a futó és a kerékpáros edzéseket, s fontos volt az egyszerű használat is. Mindenképpen beépített GPS-es órát szerettek volna a sportolóknak, amit könnyen lehet kezelni, emiatt lett "csuklós" optikai pulzusmérős az óraválasztás.
A Forerunner 30 további előnye volt, hogy kicsi, óraszíjja rövid, így kis csuklóra is használható, s nem kell visszahajtani, illetve jó az ár-érték aránya.
Sikeres felkészülést kívánunk a Jövő Bajnokainak!
Erikáról, aki nem hallott volna, annyit kell tudni, hogy triatlonosként is 2:39-es maratont tudott futni, a legjobb IronMan versenyén 8:47-es idővel érkezett elsőként a célba. 5000 méteren a 16:01-es idővel is kevés férfi versenghetett volna vele. Erika az első nemzetközi szerződéssel versenyző hazai triatlonos. Utánpótlás csapatáról ITT OLVASHATSZ.