TESZT
-
GARMIN FÉNIX 5
-
GARMIN FÉNIX 5S
-
GARMIN FÉNIX 5X
-
GARMIN QUATIX 5
-
GARMIN D2 CHARLIE
-
GARMIN DESCENT MK1
Sziasztok!
Zerge vagyok. Ezen oldal tulajdonosa, sport órákkal foglalkozunk, s a munkánk a hobbink is.
A Fénix 5 modellcsaládról lesz szó, melynek elég szerteágazó a különböző kivitelek és specifikus órák miatt a palettája, így egybe kezelem ezen típusokat, s az eltéréseket jelzem.
Tehát: Fénix 5S, Fénix 5, Fénix 5X, Quatix 5, D2 Charlie és a Descent MK1.
|
Ez a teszt több, mint 6 hónapja készült. Így olvasásánál kérjük ezt vedd figyelembe, mivel azóta több szoftverfrissítés is történhetett., illetve a tesztben említett árak, s ajánlások is elavulhattak.
|
tartalomjegyzék
ÖSSZEFOGLALÓ
A Fénix 5 sorozat zászlóshajója lényegében a Fénix 5 outdoor sport és multisport óra. Ez a termékcsalád a legmagasabb tudású jelenleg a piacon, ez az árakon is látható. Ennek oka az, hogy bármely sportághoz használhatod, legyen az konditerem, vitorlázás, síkfutás, evezés, úszás, stb. Minden sportágban van sportágspecifikus tudás. Konditeremnél az egyszerű pihenőidőhasználat, vitorlázásnál a 4 perces időzítő vagy a MOB, síkfutásnál a futási dinamika, míg evezésnél a csapásszám, úszásnál az távolságszámolás, swolf, drill, s természtesen a legprofibb pulzusmérés. De bármilyen sportágat elővehetünk, lesz hasznos tudás. Ezek mellett fejleszthető az óra ezernyi garmin érzékelővel, s mondhatom, hogy a garmin elég maximalista. Komplett edzéstervet a Training Peaks-ről az órába tölti, a Strava összekapcsolódás már természetes, vagy az, hogy a VIP-es e-maileket végig tudom olvasni, megcsörgeti a telefonom az óra, ha nem találom. Szóval számos érdekes funkció mellett ez mégsem egy műanyag óra, hiszen megjelennek a sapphire kristályüvegek, s akár a DLC bevonatok is a titán órákon. Mindezek mellett a Garmin is szoftveresen frissíthető órákat gyárt, s arra is van ideje, hogy új funkciókkal tömje tele akár 1 év után is az óra tudását. Ilyen volt, hogy a wi-fi-s összekapcsolódás nemcsak a számítógépről tanítható meg, hanem az órából is, így egy kávéházban ülve is az óra a saját fiókunkkal kommunikál wi-fi-n keresztül.
Balról indulva: Fénix 5S, Fénix 5, Quatix 5, Fénix 5X, D2 Charlie, Descent MK1.
A Fénix 5S modellek leginkább női felhasználóknak való üzemidőben és képernyőnagyságban a legkisebb. A Fénix 5 és Quatix 5 mindenben megegyeznek, különbség a Quatix 5-ös hajós tudása kizárólag. A Fénix 5X a Fénix 5 térképes változata, melyen Topoaktív Európa térkép hasznűálható alapból, képernyőnagysága megegyezik a Fénix 5-el, s ez az óra már térképen navigál figyelembe véve az utakat. A D2 Charlie repülős a Descent MK1 búváróra pedig a Fénix %X-re épül, mindent tud, amit az 5X-es tesó plusz tudásuk kizárólag repülő illetve búvár vonalon van.
FÉNIX 4?
A garmin Fénix család 5-ös verziója. Hardware a Garmin Fénix Chronosra épül szinte 100%-ban, de erről késöbb.
A Fénix 5 a 4. generáció a Fénixek közt, mivel tetrafóbia miatt kihagyták a 4-et. Több távolkeleti nyelvben a 4 és a halál kiejtése nagyon hasonlít. Nem ritka, hogy szállodákban és közhelyeken sem használják a 4-es számot.
FÉNIX 3 VS FÉNIX 5
A Fénix 3 egy iszonyatosan eltalált órája volt a Garminnak, főleg a Fénix 1 és 2 után. Új alapokra helyezték a négyes szériánál az óra használatát. De a Garmin a főtermék (Fénix 5) forgalomba hozatala elött előjött a Chronossal, ami a Fénix 5 ékszeróra kivitele, s azon tesztelte az óra tudását. Könnyű neki, hiszen a felhős adattárolás és a hibák lejelentése gyorsítja a munkáját a Garminnak, s a Garmin lép is ezerrel, hisz volt olyan hét amikor 2 szoftverfrissítés is történt. Apró funkciókkal tud csak többet a Fénix 5, de a sok apró együtt mindenkinek nagy változást hoz. Szinte minden változtatás a kényelemről szól, kevés a funkcionális változtatás.
a civil és sport óra keverékeknél 2 óraszíjjat használunk, egyet öltöny-ing-nyakkendőhöz, egyet meg edzésekhez. A Fénix 5-nél ezt cserélni már gyerekjáték, nincsenek csavarok és szerszám. A csere 20 másodperc.
A garmin nem szakított a megszokott ANT+ kompatibilitással, de behozta a Bluetooth Smart kompatibilitást is az érzékelőknél. Így pulzusmérő, sebességmérő, pedálfordulatmérő és wattmérő is kompatibilis lett a Fénix 5 órával. Így páldául egy Polar H10-es mellkaspánttal is kompatibilis lett az 5-ös.
A számlap mérete nem változott, de felbontása 10%-al javult, míg az óra nagysága majd 10%-al csökkent, s vastagsága 4%-al csökkent. A jobb oldali képen a FACEIT appal tehetünk saját fotókat az órára, s egyedi elrendezéseket, óraformátumokat is használhatunk.
Fontos, hogy a Fénix 3, Fénix 5, Fénix 5X, Quatix 5, D2 Charlie, Descent MK1 óraszámlap nagysága megegyezik. Tehát csak a Fénix 5S lett kisebb, azaz a Fénix 5s számlapja 27.94 x 27.94 mm (218 x 218 pix), míg a többi órának: 30,5 x 30,5 mm (240 x 240 pix).
Az ár egyértelmű, ha ugyanazon felállást szeretném megvenni, akkor a Fénix 5 15-20%-al drágább. Rendben van hogy az elmúlt 10 év legjobb órájára épült a Fénix 5, de ez már súrolja a "hű" kategóriát. Persze, ha egy civilórát és egy sportóra vásárlást egybe akarok lebonyolítani, akkor a piacon az almás órákat is beleértve a Fénix 3 és 5 a stabil és szuper órák közé sorolandó, s itt az almás óra párja maximum a Garmin Vívoactive 3 lehet.
Beérkezett az Ultratech üzemmód módosítása, amit nem tudom meg fog e kapni a Fénix 3, véleményem szerint nem csak a Fénix Chronos. De az üzemidők az inteligens működésnél mindenképpen jelentősen 20% körül nőttek.
Minden pozitív mellett van negatív is? A garmin szerint az Ultratech mód nagy üzemideje miatt már nem kell menet közben tölteni a Fénix 5-öt, így nem tölthető menet közben a Fénix 5 és a D2/Quatix, Descent. Ennek más okát látom, emiatt negatív pontot adok a Fénix 5-nek. Az ok egyszerű, a Fénix 3 töltőkábele hosszú volt és nagy fejegységű, de stabil, s szerintem jól használható. Ezt minimalizálta a garmin, így egy fele rövidségű kábel és egy kis fejet kapott a Fénix 5, amivel már menet közben nem tölthető a készülék. Na jó, hogy 50 óra a Fénix 5X-nél, s 75 óra a Fénix 5-nél nem kevés, de a lehetőség azért szerintem nem volt rossz.
Interaktív a menürendszer, azaz egy listából nem az elnevezések/ fantázianevekre kell rányomnom az entert az órán, hanem megmutatja az óra mire gondol, s ezek közt tudok lapozni. A jobb oldalon látható az óra képernyőjén bal oldalt egy csuszka, s a le vagy fel gombokkal ahogy a csuszkán mozdulok a képernyő változik.
Gyorsgomb. (menüben: Beállítások- Rendszer-Parancsgombok) Van sok sok funkció a Fénix 5 készüléken, amik a menürendszerben megbújnak, s használatukhoz 3-6 gombnyomással jutunk el. Emiatt a Garmin funkcionálta az órákat a felhasználókhoz, s mi dönthetjük el, mit szeretnénk gyorsan elérni minden funkció közben. A Fénix 3-nál előszeretettel használtam a gyorsgombokat, melyek minden menürendszerben megegyezően működnek. Azaz pl a jobb felső gombot hosszan nyomom, s elmentek egy POI pontos, minden üzemmódban, túrázás alatt, bringázás során, vagy óra üzemmódban is. Én állíthatom be melyik gombnak mi legyen a funkciónak. A Fénix 5 ezt megnövelte, mivel nemcsak 3 gyorsgomb létezik, hanem gombkombinációk is, azaz az eddigi 3 gyorsgomb helyett 7 gyorsgombunk lett. Gyorsgomb (Garmin fordítás- Parancsgomb) funkciói a következőek lehetnek:
- Hely mentése (bekapcsolja a GPS-t, s amint megvan a koordináta elmenthető egy POI pont, melyet át is nevezhetünk azonnal, megadhatjuk magasságát külön is és ikont is választhatunk hozzá)
- Időzítő (időzítőt indíthatunk, ha már beállítottuk a kívánt visszaszámlálás időt, akkor ezután csak egy start gombot kell nyomjunk, de átállíthatjuk nullázhatjuk is könnyedén az időzítőnket)
- Stopper (elindíthatunk azonnal egy stoppert, melyel természetesen menet közben mérhetünk részíidőet is. Minden esetben látjuk a főstoppert, s a legutolsó 2 részidőt, s annak körszámát. Leállítás után folytathatjuk az időmérést, elmenthetjük, visszanézhetjük, nullázhatjuk)
- Telefon (itt ki és bekapcsolahtjuk a telefonos csatlakoztathatóságát, Az intelligens értesítések működését beállíthatjuk sport közben és óra üzemmódban is, illetve időkorlátot is adhatunk neki. Beállítahtunk riasztást is, illetve párosíthatjuk a telefont (bár ennek itt nem sok értelme van)
- Kettős rács: Egyrészt az általunk megadott koordinátarendszer formátumot mutatja, másrész szélességi és hosszúsági fok, perc, másodperces formátumot is mutatja, s le is menthető a koordináta, csakúgy, mint a "Hely mentése" menüpontnál, csak annyi a különbség, hogy itt nem lehet ikont választani.
- MOB: Man Overboard, azaz Ember a Vízben funkció. Itt a gomb megnyomásával lementi az adott koordinátát, s mutatja a pont milyen irányban van, s milyen távolságra. A távolság itt kilóméter lesz, azaz 0,22 azaz 220 méter lesz
- Billentyűzár: lezárható a billentyűzet és fel is oldható
- Wi-Fi: Ez a funkció Fénix 5S sapphire, Fénix 5 Sapphire és Fénix 5X modelleknél elérhető. Természetesen alapból a wi-fi beállításokat a számítógépen a Garmin Express programon keresztül kell kiválasztani, s megadni a jelszót a kiválasztott wifi-re miközben az óra rá van csatlakoztatva a számítógépre. Tehát a gyorsgomb nem tesz mást, mint azonnali szinkronozációt a wifi és az óra közt.
- Widgetek
- Kör. Köridő indítás. Erre azért van szükség, mert egyes sportágakba/ tevékenységekbe letilthatjuk a jobb alsó gombot, ami a köridőre vonatkozik, s ilyenkor nem lehet kört rögzíteni. De mi van akkor, ha mégis, akkor elmenthető egy gyorsgombba, így a jobb alsó gomb csak visszalépő funkcióban marad egyszeri megnyomáskor.
- Navigáció. A legfejletebb rész, amit nem fogok totál kiboncolni. Legyen annyi elég, hogy az órák fele navigációról szól, s mindegyik Fénix 5 modellben van pálya, tevékenység, mentett helyek és Mutat és megy navigáció, MOB illetve koordinátákra is tudunk navigálni. A pálya lényegében előre feltöltött nyomvonal, a tevékenység egy korábbi sportágunk nyomvonala. A mentett helyek általunk lementett POI pontok lesznek. A mutat és megy egy iránykövetés, amit vaktérképes gyorsnavigációban használunk, a MOB ember a vízben funkció. A Fénix 5X térképet is kezel, így annak itt vannak plusz funkciói: Érdekes helyek, Körülöttem, Térképen mutat. Az érdekes helyek azaz POI pontok a következő kategóriák szerint csoportosítja a Fénix 5X, melyek mind beépített azaz a térképről kinyert adatok: Mind, Települések, Étel-Ital, Benzinkutak, Szállás, Látványosság, Szórakozás, KikapcsolódásVásárlás, Közlekedés, Autós szolgáltatások, Intézmény, Kórházak, Egyéb, Földrajzi pontok, Dagály. A körülöttem funkció a legizgalmasabb a Fénix 5X-ben. Megmutatja hol vagyunk a térképen, s kiválaszthatunk egy 1/8-ad cikkelyt a képernyőről, ami kb egy 500 méter sugarú kör, s megmutatja, hogy az adott körben milyen POI pontok vannak. A Térképen mutat funkció egyszerű, arról szól, hogy megmutatja hol vagyunk a térképen, de itt tudunk kicsinyíteni, nagyítani pásztázni jobbra, balra felfelé és lefelé is. Ahova elpásztáztzuk magunk, oda kérhetünk gyorsnavigációt, de el is menthetjük a helyet vagy megtekinthetjük a tűlünk való távolságát, koordinátáit és magasságát a kiszemelt POI pontnak.
- Háttérvilágítás
- Metronóm
- Mutat és megy
- Képernyőfotó
- Sport Váltás
- Vezérlőmenü
- Barométer
- Idő szinkronizáció
A lényegtelen funkciók közé tartozik, hogy üzenetekben az emotikonokat is berajzolja az órára a Fénix 5-ös, ami azért elég menő nem?
Talán ide tartozik a lényegtelen funkciók közé a zenevezérlés. Eddig is tudta ezt a Fénix 3, de az ötös kiírja az előadót és a szám címét, de a lényegi újítás a hangerőszabályozás az óráról. Nekem ez nagyon praktikus. A telefon le van téve a kertben, mellette egy bluetooth-os hangszóróval. Az óráról tudom léptetni, szabályozni a hangerőt, s ez nekem nagyon praktikus, funkció.
Legyen mégegy negatív is. Míg az összes Fénix 3 tudta kezelni a wi-fi-t, s így frissítéseket le tudtunk húzni, a Fénix 5-nél csak és kizárólag a Sapphire verziók alkalmasak erre. Ezt most jól lebutították számunkra... Persze a D2 Charlie és a Descent tudja, de az már a 200 feletti árkategória. Cserébe viszont a wi-fi-s óráknál bejött, hogy az órán taníthatom meg az új wifi belépéseket, nem kell a tanításhoz számítógép. De mivel ez csak a sapphire fénix 5-re igaz a simákra nem, marad a minusz pont.
UPDATE
tehát mik a pontos változások
- fizikai nagyság
- üzemidő
- számlap alapanyaga: kristályüveg vagy sapphire kristályüveg
- csomagtartalom, a BUNDLE verzióknál egy Triatlonos mellkaspánt is a csomag része.
- térkép megjelenés*
- extra
*csak a Fénix 5X, D2 Charlie, Descent MK1 óránál
Természetesen a nagy modellválaszték miatt szívesen segítünk a választásban, de jó átgondolni azt, ami nekünk fontos, s ami nem az. Ha valami nincs benne egy órában, az utólag nem tudjuk betenni, ugyanakkor a plusz funkciók átlagban bonyolítják a menürendszert, ha nekünk nincs rá szükségünk.
Vegyük sorra!
FIZIKAI NAGYSÁG
Fizikailag 3 méretet különböztetünk meg, 42mm, 47mm ás 51mm, ami a számlap szélességét mutatja, gombkilógások nélkül.
- A Fénix 5S a legkisebb 42mm, melynél a vastagsága is 14,5mm az órának, illetve a kijelzője is 27.94mm átmérőjű 218x218 px felbontással.
- A középső méret a 47mm-es, mely a Fénix 5, Quatix 5 és a Chronos verzióknál láthatunk. Itt 15,5mm vastagok az órák és a kejelző 30,5mm átmérőjú 240 x 240 pix felbontással.
- A legnagyobb a Fénix 5X, D2 Charlie és a Descent MK1, mely 51mm számlap szélességű, viszont az óra vastagsága 17,5mm, ami 2mm-el vastagabb a Fénix3-nál és a sima Fénix 5-nél.
Bal oldalon egy Fénix 5S a legkisebb, középen a térképes Fénix 5X, jobb oldalt a zászlóshajó a Fénix 5
ÜZEMIDŐ
Üzemidőben 3 üzemidőt különböztetünk meg. (üzemidő alatt GPS használat mellett és optikai pulzusmérés melletti rendelkezésre állási időt értek). Tehát feltöltöm az aksit 100%-ra és megyek, de meddig? Az Ultratech üzemmód egy energiatakarékos, ritkább mintavételezéssel rendelkező GPS kapcsolat, mely pillanatnyi sebesség/tempómérése pontatlanabb.
- 13 óra üzemidő 1 másodperces üzemidővel, 40 óra ultratech módban, ez a Fénix 5S és a Fénix Chronos
- 20 óra üzemidő 1 másodperces üzemidővel, 50 óra ultratech módban, ez a Fénix 5X, D2 Charlie, Descent Mk1 üzemideje, illetve a Fénix 3 óráké
- 24 óra üzemidő 1 másodperces üzemidővel, 75 óra ultratech módban, ez a Fénix 5 és Quatix 5 üzemideje.
SZÁMLAP
Számlapban 2 típust különböztetünk meg, Sima kristályüveget és Sapphire kristályüveget.
- Kristályüveg. Ha vigyázunk rá, nem lesz karcos. Aki csak sporthoz használja, s nem civil óraként, azoknak jó ár-értéket adnak a sima kristályüveges Fénix-ek is.
- Sapphire kristályüveg. Minden Fénix 5 Sapphire, Fénix 5S sapphire, Quatix 5 Sapphire, D2 Caharlie, Descent MK1 óránál ezzel találkozunk. A legkeményebb óraszámlapüveg ami létezik. Ezt hétköznapi módon szinte lehetetlen megkarcolni. A Mohl keménységi skálán 9-es keménységű az anyag (10-es a gyémánt). Nagyon jó a fénytörése, így oldalról ránézve is jobban olvasható a számlap. Védeni ezt a számlapot fóliával teljesen felesleges. Kerülnünk kell a brill és gyémántvágó használatát ezen óra közelében (erre mindenki figyeljen oda :-) . Minden Fénix 5 modell, mely Sapphire kristályüveges, benne van a nevében a Sapphire szó is, kivételt képez a Chronos a D2 Charlie és a Descent Mk1, ahol már olyan luxus óráról beszélünk, ahol ez természetes. Gyenge pontja a sapphire óraüvegnek a ridegsége, emiatt ezen óra üvegeket a Garmin vastagabb anyaghasználattal oldja meg, így átlagosan minden Sapphire óra 2-3 grammal nehezebb. Tehát a Sapphire kristályüveg nem ütésálló. Ez a plusz igen megdogja az óra árát, mivel a nemesfém megmunkálást igényel a szintetikus monokristály-szerkezetű zafírüveg. Átlagosan 33 ezer forinttal kerül drágábba egy sapphire garmin Fénix óra, de fontos tudni, hogy a sapphire kivitelű órák mellé más extrát is kapunk, melyet az EXTRÁK-nál elemzek (plusz wifi használat és plusz óraszíj).
CSOMAGTARTALOM
Lényegében 2 dolgot kell figyeljünk az óra nevében, a Sapphire és a Bundle szavakat.
- Sapphire: Itt már tudjuk miben más, de a csomagtartalma is változik a sapphire óráknak, hiszen átlagban 2 féle óraszíj jár a csomagban. Ezt érdemes átolvassuk a termékoldalon a Csomagtartalom fülnél mi van a csomagban, hiszen vannak kivételek.
- Bundle: Így jelöli a Garmin azon csomagokat, melyekben Mellkaspánti pulzusmérő is helyet kapott. A Fénix 5 modelleknél ez összesen 2 modellt érint, s mindkét modellnél a Garmin HRM TRI mellkaspántja van benne a csomagban. TRI= triatlonnal. Azaz úszás közben is mér pulzust, illetve futási dinamikát is mér az óra. Ezenkívül több teszt is csak mellkaspánti pulzusmérővel használható. Minden Garmin Fénix óra kompatibilis miden Garmin mellkaspánttal, de lényegében az ANT+ szabvánnyal.
TÉRKÉP
Az első térképet kezelő órája, azaz karórája a garminnak az EPIX volt, mely a fénix 3 testvére volt. Alapanyagai gyengébbek voltak, illetve az óra stabilitása sem volt túl jó. A Fénix 5X óráknak 12GB memóriája van, a D2 Charlie és a Descent Mk1 óráknak 16GB, míg az össszes többi Fénix 5 órának 64MB. A Fénix 5X/ D2 Charlie/ Descent Mk1-et azoknak ajánlom, akik ismeretlen terepen mozognak lassan, pontosan, s kell nekik a jó megoldás. Lényegében ez egy military kivitel bárhogyan is nézem, tehát a Garmin Tactix Bravot váltja fel a Fénix 5X. Minden más Fénix 5, csakúgy, mint a Fénix 3 órák nyomvolalas és poi pontos navigációval is rendelkeznek, ami nagyon jó használható terepen, de városban is.
A térkép alapból a Garmin TopoActive térképe, mely elég jó ahhoz, hogy ne tévedjünk el Európában. Érdemes viszont a turistautak.hu vagy az openmaps.eu-ról legálisan és ingyenesen letölteni térképeket, így a legjobb térképpel rendelkezhetünk az órán Magyarországon és a környező országok tekintetében.
A térkép használat mellett van pár dolog, mely a Fénix 5x / D2 Charlie / Descent Mk1 előnye, hiszen a térkép mellett adatbázist is kapunk az órára. Nézzük milyen navigációs különbségek vannak a Fénix 5/5S és a Fénix 5x / D2 Charlie / Descent Mk1 között.
ÉRDEKES HELYEK
Itt a felétöltött térkép adatbázisát használhatjuk, hasonló módon, mint az autos GPS-nél, tehát szűrhetünk távolsági sorrendbe, vagy betűzve
-
Településnévre: Faluk, községek, városok és városrészek
-
Étkezőhelyre: itt cukrászdák, büfék, éttermek, fogadók, sörözők közt válogathatunk.
-
Üzemanyag szolgáltatások. Érdekes, mert a benzinkutakon kívül itt találhatóak meg az ABC-k is
-
Szállás. Panziók, Táborozóhelyek, kempingek, hotelek, turistaházak, Vendégházak, Üdülők, Szállók, Magán szállásadók.
-
Látványosságra: Emléktáblák, Szobrok, Emlékművek, Múzeumok, Temetők és Focipályák, játszóterek
-
Szórakozásra: Kocsmák, Sörözők, Night Clubbok, Présházak, Presszók, Pincék, Borozók.
-
Kikapcsolódásra: Játszóterek, sípályák, Piknik helyek, Golf pályák, Fitness termek, Sport pályák, Siklós ernyős starthelyek, Kilátóhelyek.
-
Vásárlásra: ABC, síkölcsönzők, Kerékpár kölcsönzők, Húsboltok, Patikák, Kertészetek, Dohányboltok, Zöldségesek.
-
Közlekedésre: Sportrepterek, Repterek, Siklóernyős starthelyek, Buszmegállók, Vonat megállók.
-
Autós szolgáltatásokra: Parkolók
-
Intézményre: Művelődés házak, Polgármesteri hivatalok, Templomok, Kápolnák, Iskolák, Posták, Könyvtárak, ATM, Bank, Rendőrség, Ovoda, Takarékszövetkezet.
-
Kórházak: Kórházak, Fogorvosok, Szakrendelők, SZTK, Szakrendelők, Mentőállomás, Egészségközpont, Szociális Otthon.
-
Egyéb: Kompok, Hajóállomások, Révek, Autószervizek, Egyéb szervizek, Kikötők, Piacok,
-
Földrajzi pontokra: Közkutak, tornyok (GSM), hegycsúcsok, völgyek, Tanosvények, Pihenőhelyek, Tűzrakóhelyek, Padok, Források, Tavak, Hidak.
-
Dagály- ez térképfüggő, magyarországon nem használható
A D2 Charlie órának vannak még plusz funkciói, s pilótavizsga híjján felsorolom, amit látok.
Fontos, hogy az adatképernyője, zárolt és beégetett, tehát nem módosítható.
Műszer képernyő: UTC pontos idő, Barometrikus
Térkép képernyő:
Pnntos idő és UTC
és egy szerkeszthető adatszámlap, melynél alapból az emelkedés, magasság és a teljes süllyedés látható
KÖRÜLÖTTEM
EXTRA
Legelső extra egy igen egyszerű szabály, azaz minden Sapphire óra, melynek nevében benne van a sapphire szó, illetve minden Fénix Chronos, D2 Charlie és Descent MK1 órában van Wi-Fi is, azaz a garmin express programon keresztül megtaníttatjuk az órával a wifi-hez tartozó nevet és jelszót, s innentől automatikusan szinkronizál ha azt a wifi jelet látja.
Második extra az óraszíj. Minden sapphire óra mellé jár plusz óraszíj, kivéve az 5X fekete szilikon szíjjast, azaz
- Garmin Fénix 5S sapphire
- Garmin Fénix 5 sapphire
- Garmin Fénix 5 sapphire bundle
- Garmin Fénix 5X Grey Sapphire Acél óraszíjjal
- Garmin Fénix Chronos sorozat
- Garmin Quatix 5 Sapphire
- Garmin D2 Charlie
- Garmin Descent MK1
VAN E A BOLTBAN?
Ezt a termékoldalon láthatod, a KOSÁRBA felirat alatt. Minden ami itt található infó az igaz és naprakész.
18 VARIÁCIÓ
Fénix 5S sorozatnak 2 fajája van
- a sima kritályüveges, melynél 3 kivitel elérhető
- GARMIN Fénix 5S Silver Turquoise szíjjal: ezüst számlap és óraház, türkízkék szilikon óraszíjjal
- GARMIN Fénix 5S Silver Black szíjjal: ezüst számlap és óraház, fekete szilikon óraszíjjal
- GARMIN Fénix 5S White Carrara White szíjjal: ezüst számlap és fehér óraház, fehér szilikon óraszíjjal
- Sapphire kristályüveges, mely szintén három különböző kivitelben elérhető:
- GARMIN Fénix 5S Goldtone Sapphire szürke szarvasbőr óraszíjjal
- GARMIN Fénix 5S Fekete sapphire fekete szilikon óraszíjjal
- GARMIN Fénix 5S Goldtone Sapphire acél óraszíjjal
Fénix 5 sorozatnak 2 fajája van
- a sima kritályüveges, melynél 4 kivitel elérhető
- GARMIN Fénix 5 Silver granite blue szíjjal: ezüst perem és óraház, gránitkék szilikon óraszíjjal
- GARMIN Fénix 5 Slate Grey yellow óraszíjjal: antracitszürke perem és óraház, sárga szilikon óraszíjjal
- GARMIN Fénix 5 Slate Grey black szíjjal: antracitszürke perem és óraház, fekete szilikon óraszíjjal
- GARMIN Fénix 5 Slate Grey black szíjjal Bundle: antracitszürke perem és óraház, fekete szilikon óraszíjjal és HRM-TRI mellkaspánti pulzusmérővel
- Sapphire kristályüveges, mely szintén három különböző kivitelben elérhető:
- GARMIN Fénix 5 Slate Grey Sapphire acél szíjjal: antracitszürke perem és óraház sapphire kristályüveg számlappal és acél + fekete szilikon óraszíjjal
- GARMIN Fénix 5 Black Sapphire Black óraszíjjal: fekete perem és óraház sapphire kristályüveg számlappal fekete és egy sárga szilikon óraszíjjal
- GARMIN Fénix 5 Black Sapphire Black Bundle: fekete perem és óraház sapphire kristályüveg számlappal és fekete szilikon óraszíjjal és HRM TRI mellkaspánti pulzusmérővel
QUATIX 5 sorozatnak 2 fajája van
Fenix 5X sorozatnak 2 fajája van
- GARMIN Fénix 5X Grey Sapphire fekete óraszíjjal- Sapphire kristályüveges, antracitszürke házas, szilikon szíjjas óra
- GARMIN Fénix 5X Grey Sapphire Acél óraszíjjal- Sapphire kristályüveges, antracitszürke házas, fém szíjjas óra
D2 CHARLIE sorozatnak 2 fajtája van
- D2 Charlie titanium bőr szíjja
- D2 Charlie titanium titán szíjjal
DESCENT MK1 sorozatnak 2 fajája van
- Descent MK1 Steel
- Descent MK1 Titanium
Írta: Zerge 2017.01.09.