|
MEGSZŰNT TERMÉK! VÁLASSZON A HASONLÓ TERMÉKEK KÍNÁLATÁBÓL!
|
FONTOS:
- WIN10-es kompatibilitása már nincs
- A szenzorokat a Polar 2016-ban kivonta a forgalomból.
POLAR RS800
POLAR RS800SD PULZUSMÉRŐ
A POLAR első WIND rendszert használó órája, melynél 2,4Ghz-en megy ezentúl a jelátvitel, ezt alkalmazza a 2 csúcs óra a bringás CS600 és a futó RS800 is.
Két csomagról írunk egyben, az SD kivitelnél a csomagban volt egy futósebességmérő is a POLAR S3-as.
Manapság már a sport kategória közép és felső kategóriája is ezt a kódolást használja: POLAR RCX3, POLAR RC3, POLAR RCX5, POLAR RS800cx, POLAR CS500+, POLAR CS500+ CAD, POLAR CS600X.
POLAR RS800 a csúcs futó óra. Tudása az S625X órára épül, de már az új RS széria menürendszerét hordozza, s ami meglepő lehet az S810-es óra funkciói, s a POLAR AXN Outdoor óráknál már megszokott grafikus kijelzés is megjelenik az órán. Azaz grafikusan láthatjuk edzés/ verseny közben a a sebességet, a pulzust. A S810-nél megszokott minden egyes szívizom összehúzódást megjegyez. Persze az összes tesztet tudja: Polar OwnOptimizer (Túledzettségi Teszt) , Polar Fitnesz Teszt , Polar Nyugalmi pulzusszám Teszt, s edzésnapló is elemezheto az óra álltal.
Magasság, szintemelkedés, szintesés kijelzésel rendelkezik. Előre elmentett indulási magassággal, így otthonunkból minden indulásnál a pontos magasságról indít az óra. természetesen, ha a reális magasság ettől eltérne, azt az óra előre jelzi, s megkérdezi mi legyen az indulási magasság, az amit ő ajánl, vagy az amit előre megadtunk neki.
Az RS800SD elég sokoldaló csúcsóra főleg élsportolóknak, vagy magas kategóriát szerető embereknek ajánlom. Az RS800SD futósebességmérővel/ iram már nemcsak a futásunk távját és sebességét jelzi ki, hanem a lépésfrekvenciánkat, s átlagos lépéshosszunk is. Ez nem véletlen, hisz a lépésfrekvencia növelésével és a lépéshossz növelésével is gyorsul a futásunk, természetesen nem lineálisan. Ezt a kényes egyensúlyt kereshetjük meg a RS800SD-vel. Futásaink közben megmutatja melyik sebességhez társul a leggazdaságosabb pulzus, magyarul milyen pulzuson a legkevesebb az fogyasztásunk.
Mit jelent a futás iram? Nemcsak km/ó vagy mérföld/óra sebességkijelzést kérhetünk, hanem perc/km kijelzést is, így jobban be lehet tartanunk a 4:50-es ezreket. Természetesen S3 használata mellett lehetőségünk van sebesség/ iram célzónát is beállítani.
Természetesen GPS-el is kompatibilis az óra, így full multisport ótát kapunk, bár a GPS fő hátránya, hogy a sebességkijelzésünk nem olyan pontos, mint S3 használatánál. Egyértelműen, aki futásra szeretne csúcs POLAR órát választani, annak az RS800SD a legjobb választása. Konkurenciája ennek az órának a Polar S725X lehet, bár a 725X-es régebbi kiadású,
s nem annyira versenycentrikus óra. A már jól megszokott Foot POD S1-t továbfejlesztette a Polar, s létrejött az S3 Strike Senzor mely futás sebességmérőt integrálta a cég a futócipőbe, s a WearLinkes jeladót pedig a polóba. Ezzel nemcsak láthatatlan lett a technika, hanem kényelmesebb is.
A legolcsóbb megoldás lehet a lépésszámláló, melynek nagy hátránya pontatlansága. Az S1 és S3 szenzorok nagy előnye, hogy pontosak, résztávozás közben is, s állandóan adják a jelet az órának, melyet egy gombnyomásra áthúzhatunk a számítógépes Polar szoftverünkbe. Az S3 elemtöltöttségét az óra letöltésekor a szoftver jelzi, így nem ér minket meglepetés edzés közben. Az RS800SD Polar viszont csak futó óra, tehát kerékpáros funkciói nincsenek, mint az S625X nek. Várhatóan 2006 október-decembere körül lesz kapható hazánkban is.
Cipőre való felhelyezése az S3-nak. 34 gramm be és kikapcsolását az óra aktiválja.