GARMIN HRM TRI MELLKASPÁNT ÉS HRM SWIM MELLKASPÁNT
GARMIN HRM-SWIM MELLKASPÁNT
A HRM-SWIM mellkaspánt kifejezetten úszóknak ajánljuk, ebben nem lehet szárazföldön sportolni.
- Víz alatt is tárolja és továbbítja az adatokat
- 20 óra belső memória
- Kifejezetten az úszók számára
- Csúszásmentes szíj biztosítja az elrugaszkodás és vízbeugráskori lecsúszás mentességet
- Kompatibilis a kiegészítők fülön található órákkal
- mósógépben nem mosható!
- Nyíltvizi és medencés úszásra is
- CR2032-es elemmel 220 üzemórát működik
GARMIN HRM-TRI MELLKASPÁNT
- Pulzusmérő mellkaspánt
- Vízben* használva úszásra rögzíti a pulzust a belső memóriájába, s arra alkalmas órának átadja az edzés végeztével
- Futásnál a futódinamikáai adatokat tudja, s átadja az arra alkalmas órának
- Több tesztet csak mellkaspánttal tudnak az arra alkalmas órák
*A HRM TRI mellkaspánt vizi használata elsősorban nyíltíz. Medencés úszásoknál a klóros víz tönkreteszi, illetve a mellkaspánt nem elég stabilan lesz rajtunk. Medencés úszáshoz a Garmin HRM SWIM mellkaspántot javasoljuk.
Milyen plusz adatokat kapunk a HRM-TRI mellkaspánt használatával
- Pillanatnyi kondició: Futásunk első 6-20 perce kell az órának ahhoz, hogy összehasonlítsa a számolt adatokat a tényleges állapotunkkal, s mutassa, hogy milyen formában is vagyunk, s így a tervezett edzést esetleg hogyan módosítsuk
- Lactát küszöb: A tempó és a pulzusszám lineálisan emelkedik addig a pontig, ahol a befektetett energia már nem térül meg, s az izok savasodnak. Ezen tempó alatt futva sokáig tudjuk tartani a sebességet, felette pedig résztávos edzésen tolhatjuk ki ezt a küszöböt
- Lépésfrekvencia megmutatja mennyit lépünk percenként
- Stride length — shows your stride length in real time
- Súlypont emelkedés és aránya, azaz a súlypontemelkedés változását is láthatjuk lépéshosszonként. Nem kell tudósnak lenni, ha a súlypontemelkedésünk az ideálistól 15mm-el magasabb, akkor egy maratoni távnál, ha 1,14 méteres egy lépésünk hossza 554 méterrel emeltük meg testünket, ami olyan, mintha verseny közben megmásztunk volna 17 x egy tízemeletest. De, ha csak egy mm-t is lefaragunk egy maratoni távnál, úgy egy tizenkettedig emeleti súlypontemelkedéssel lesz könnyebb futásunk.
- Talajérintési idő és egyensúly- megmutatja mennyi időt töltünk a futó mozgásunkkal a levegőben és a talajon, illetve a jobb- bal láb egyensúly is érdekesen alakul tempónként, de fontos, hogy szimmetrikus maradjon mozgásunk, hiszen a tartószerkezetünknek minden korrigálnia kell.
- Stress score: Méri a szívfrekvencia variabilitást, emihez 3 percre van szükségünk, hogy megkapjuk a stressz szintet. A skála 1-100 közt van, természetesen az alacsonyabb érték lesz a jó.