TECHNIKAI ADATOK
Technikai jellemzők
ÓRA ÜZEMMÓD
PULZUSMÉRÉS
EDZÉS ELŐTTI FUNKCIÓK
EDZÉS ALATTI FUNKCIÓK
EDZÉS UTÁNI FUNKCIÓK
SZÁMÍTÓGÉPES KAPCSOLAT
010-01039-15
Férfi GPS-es karóra, pulzusmérő funkciók nélkül. Letölthető merre jártunk, s láthatjuk aktuálisan megtett úthosszt és a pillatatnyi sebességet.
39 900 Ft
Áraink az ÁFA-t tartalmazzák.További kivitelek (5)
TECHNIKAI ADATOK
Technikai jellemzők
ÓRA ÜZEMMÓD
PULZUSMÉRÉS
EDZÉS ELŐTTI FUNKCIÓK
EDZÉS ALATTI FUNKCIÓK
EDZÉS UTÁNI FUNKCIÓK
SZÁMÍTÓGÉPES KAPCSOLAT
TECHNIKAI ADATOK
Technikai jellemzők
ÓRA ÜZEMMÓD
PULZUSMÉRÉS
EDZÉS ELŐTTI FUNKCIÓK
EDZÉS ALATTI FUNKCIÓK
EDZÉS UTÁNI FUNKCIÓK
SZÁMÍTÓGÉPES KAPCSOLAT
MEGSZŰNT TERMÉK! VÁLASSZON A HASONLÓ TERMÉKEK KÍNÁLATÁBÓL! |
GARMIN FORERUNNER 10
6 modell kapható a FR10-ból:
FR10 black-red (férfi), FR10 Orange (férfi), FR10 Blacl-Silver (fiú vagy női), FR10 green (fiú vagy női), FR 10 Violet (női), FR10 pink (női)
Forerunner 10 egy GPS futó karóra, mely nyomon követi a megtett távolságot, sebességet vagy tempót és az elégetett kalóriákat.
KÉSZ A FUTÁSRA
Forerunner 10 nagyon könnyen használható, indítsa el az órát egy gombnyomásra, és már indulhat is. Ahogy fut, láthatja az időt és a távolságot jól látható 1-képernyőn és kalóriát és ütemét a másik. De testre is szabhatjuk a kijelzőt, így egyszerre láthatjuk a megtett távot és a sebességet/tempót.
LÉGY FITT
Ez a legkönnyebb, legkényelmesebb óra, sportos zöld, rózsaszín, fekete/piros kivetelben hozzáférhető. A fekete- piros modell valamivel nagyobb óra és az óraszíj is hosszabb. Minden modell egyben egy normál óra is, így minden esetben kéznél van az óra egy kis mozgáshoz.
MOTIVÁLÓ ÜZENETEK
Ahogy futunk a Forerunner 10 automatikusan figyelmeztet kilóméterenként, ekkor a kijelző villog, s az óra ad egy kis hangjelzést. Ha befejeztük a mozgást, azt elmenthetjük, s visszanézhetjük edzésünk kis összefoglalóját az órán, beleértve a teljes időt, távolságot, átlagsebességet/tempót és kalóriát. Az óra jegyzi a legjobb kilóméteredet is, így versenyezhetsz napota is annak megdöntéséért.
EDZŐTÁRS
Van az órában pár kis érdekesség, mint például a Virtual Pacer ™, amely összehasonlítja a jelenlegi gyorsaságát az előre megadott sebességgel. Így láthatjuk betáplált edzőtársunk gyorsaságát magunkhoz képest.
Ez is egy run / séta jellemzője, hogy ez hasznos, ha csak most kezdik el, vagy a működési terv tartalmazza sétával szünetek. Beállítható egy gyaloglási és futási sebesség is, mely közt automatikusan s tud váltani az óra, sőt, ha a megjelölt sebességünk alá esünk, az óra szüneteltetni az edzésünk, így egy piros lámpánál sem kell az órávan foglalkoznunk.
KAPCSOLAT ÉS MEGOSZTÁS
Egy egyszerű a kapcsolat az óra és a számítógép között ( Mac / PC), regisztáljunk és lépjünk be a Garmin Connect ™ online edzésnaplózásba és láthatjuk a térképen merre jártunk, hol milyen sebességgel/tempóval haladtunk, s láthatjuk a megtett szintemelkedést is. Mindezt megoszthatjuk a barátainkal, FaceBook-on, Twitteren is.
MŰSZAKI ADATLAP
Szerepeljen itt pár érdekesség. Cserélhető az óraszíj, az óra GPS üzemmódban 5 órát, karóra használatban 5 hétig üzemképes. Az óra a legkönnyebb a GPS-es órapiacon a maga 36 grammjával (43gr a ffi modell). Az órában lehet úszni is bátran, hiszen 50m-es a vízálósága.
A termékre 1 év garmin jótállás van, a számla és a jótállási jeggyel igazoljuk a garanciát. A termék jótállását a Garmin Magyarországnál vagy a Zergesport Kft-ben lehet érvényesíteni. Nem Magyarországon vásárolt termékre, illetve nem hivatalos Garmin forgalmazónál vásárolt termékre garanciát nem vállalunk és a termékkel nem áll módunkban foglalkozni. Garanciális időn túli meghibásodás esetén fix díjas csere vehető igénybe.
Zerge KÜLÖNVÉLEMÉNYE A GARMIN Forerunner 10-ről
A Garmin cég ismét talált egy kis rést a kínálaton, s le is csapott rá. Sokaknak nem kell pulzusmérés, csak sebességet és távolságot szeretnének mérni egyszerűen. Az órába beépített GPS teszi ezt egyszerűvé, s számos sport funkció is segít a mindennapi rutinból kizökkenteni.
Ez a teszt több, mint 6 hónapja készült. Így olvasásánál kérjük ezt vedd figyelembe, mivel azóta több szoftverfrissítés is történhetett., illetve a tesztben említett árak, s ajánlások is elavulhattak. |
KINEK HASZNOS?
Előremegyek a teszt végéhez, hogy kicsit összefoglaljam mire is jó ez a kis GPS-es óra. Lényegében ez egy sebesség, távolság és időmérő óra, melynek nagyon egyszerű a használata, de mégis sportos funkciókat találunk benne. Szerintem jó választás azoknak, akik nem az egészségük miatt és nem az eredményesség miatt sportolnak. Tehát azon csoport lehet vele elégedett, akik azért futnak, mert futni jó! Futást írok, de lényegében minden olyan kültéri sportághoz használható, mely nem tart tovább 5 óránál, hiszen ennyit bír az óra, ha a GPS aktív. Az órában emellett több hasznos beállítás található az órában, egyedüli szépséghibája az órának szerintem a menürendszer logikája és a magyarítás. De mivel a Garmin ezen órával a fiatalokat célozta meg, használjanak nemzetközi nyelvet!
KÉZBE VÉVE
A kis doboz kinézete egyedi a garminnál, nagy újítás, hogy az eddigi kék-fekete-fehér színpalettájához képest megengedte magának a Garmin az egyéb színek megjelenését a dobozon. Kibontva a dobozt az első, ami az ölünkbe hullik egy kábel. Ez a fehér USB kábel speciális, mivel az egyik fele USB-s a másik fele egy bölcsős pattintós speciális vég A kábelnek kétfunkciója van: tölteni az óra akkumulátorát és az óra adatait letölteni a Garmin edzésnaplójába. Az órát kézbevéve pofás kis órát tesztelhetünk. Fizikai méretei az órának nem köszönnek vissza a kezünkben, sokkal kisebb szemünknek az óra, mint a centiméternek. A magyar használati útmutató nyomtatott formában részletes és könnyen használható. 13 nyelven található (Magyar nincs) még a dobozban gyors-használati útmutató, aminek nem sok értelmét látom.
BEÁLLÍTÁSOK
Az órát kézbevéve több ismert nyelvből választhatunk, s "szerencsére" a Magyar is köztük van, bár ez nem tudom kinek szerencse, hiszen az eddig megszokott Garmin magyarítással nem volt gondunk, ezzel tuti belefutunk értelmetlen feliratokba. Ékezet és karakterek híján 3x előfordul a beall.ok, de pár dolgot a Garmin nem fordítatott le, mert értelmetlennek látta: Virtual pacer, auto pause. Nem értem amúgy a karakterkorlátokat, mert olykor 8 karaktert enged csak kiírni a képernyőre, de van, hogy 3 sorban 27 karaktert olvashatunk, s mindezt szallagreklámként, azaz soronként bármennyi karakter fut elöttünk el, miközben olvasunk. 4 gomb található az órán, ami épp elég: világítás, visszalépés (köridő), belépés (start, stop) és továbblépés.
Nézzük miket lehet beállítanunk az órán:
2 beállítási menü létezik: futás beállítás és beállítás. Nem logikus miért van kettéosztva, s miért kerül például a sebességkijelzés mértékegysége a sima beállításokhoz, de nézzük.
BEÁLLÍTÁSOK
FUTÁS BEÁLLÍTÁSOK
EDZÉS KÖZBEN:
Tehát elindulunk, azaz nem, mert azzal kezdjük az edzést, hogy megvárjuk a GPS jeleket. Ez érdekes módon hamar megy, azaz gyorsabban megtalálja a GPS jeleket, mint az autós Garminom, vagy mint a csúcs bringás GPS-em a Garmin EDGE800-as.
A stoppert elindítva felejtsük el a tized másodperceket, bár erre nemigen van szüksége egy átlag halandónak. Edzés közben láthatjuk a megtett távot, eltelt időt, pontos időt, elégetett kalóriákat (becsült) is, s mindez az óra memóriájába is tárolódik.
A már korábban írt adatmezőket láthatjuk, de minden adatmezőn, azaz képernyőn látjuk az elemtöltöttséget és a műholdak kapcsolatát is, s megmaradt a pontos idő/ dátum kijlezőnk is. Azt hinné az ember, hogy aki GPS-es órát használ, azt kell tudnia, hogy van e GPS kapcsolat vagy sem, így a kijlezőn ezt mutatja az óránk. De NEM, a garmin szerint ez nem fontos, így a GPS használat azt jelenti, hogy GPS üzemmódban van az óra. Igaz az edzés megkezdésekor külön kell neki mondani, hogy nem használok GPS-t, így ismét egy értelmetlen funkcióval terheljük edzés közben az agyunk.
Nem értem, hogy egy alap GPS-es órát miért butítanak? Nem lenne egyszerűbb, ha egyszerűsítenék a funkciókat?
PLUSZ FUNKCIÓK EDZÉS ALATT
Automata köridő: ezt mint írtam csak 1km-es alapbeállításal lehet használni, de ez így jó is. Ha manuálisan a bal alsó gombot nyomom, akkor is lehet köröket elmenteni, de edzés előtt kell kiválasztanom, hogy manuál vagy automata legyen a funkció. Ha a köridő rögzít, akkor azt kiírja 10 másodpercig az órára, azaz az előző körhöz tartozó adatokat, amin túl tudunk lépni, ha akarunk, ha nem akkor folytatódik 10 másodperc múlva az előző képernyőnk. Világítás funkció is beindul automata és manuális köridőhasználatnál, ami 12 másodpercig világít a garmintól megszokott fényárral.
Virtual Partner: a beállított kívánt sebeséghez képest látjuk hol vagyunk. Ha be van kapcsolva a funkció kapunk még egy képernyőt, ahol láthatjuk időben hol vagyunk ellenfelünktől. A képernyőfelosztás egyszerű 3 részre bontott:
Negatív felirattal látható, ha hátrányunk van (hátrafele), s vált a negatív felirat a előrefele kiírásra, ha megelőzzünk digitális edzőtársunk.
Wow, montaná a büszke kínai, aki gyártja, de tájvanban gyártották az óráít, így nem mondja, azért sem, mert ő sem érti. Nálam, mintha random jönnének elő az idők, ha egyáltalán látszik valami a kijlezőn. Ugorjuk át ezt a funkciót, s kapcsoljuk is ki.
ÁLLJ
Ha megnyomjuk edzés közben a stop gombot, ami a bal felső (futófigurás) gomb, 3 lehetőségünk van:
ÚJRAKEZD: Kezdjül a legrosszabbal, ez a folytatást jelenti, csak a fordító Restart jelentéssel nem volt tisztában a menüszerkezetben. Ez az első olyan Garmin sport GPS, melynél, ha megállítjuk a stoppert és kilépünk, akkor nem léphetünk vissza az edzéshez, annak folytatására. Így a FR10-nél egy újításról van szó, hogy ezt nem tehetjük meg, no de milyen áron? Polar óráknál egy edzés szüneteltetése maximum fél óra lehet, utána kapcsol vissza az óra pontos idő üzemmódba. Garmin GPS-nél ez 5 perc, megtoldva egy fél perces figyelmeztetéssel. De ezen óránál a figyelmeztetés csak vizuális, azaz kiírja az óra, hogy visszakapcsolt 30 másodperc múlva óra üzemmódba. A komolyabb Forerunner órák csipognak, rezegnek nemegyszer, hiszen mégiscsak a gazda döntse el mit tegyünk. Az Forerunner 10-es kivétel, itt ő a főnök. Tehát 5,5 percünk van egy fagyira vagy leállni beszélgetni. Olyannyira magától dönt az óra, hogy az előző 3 lehetőség : mentés, elvetés, folytatás közül semmit nem választva, az óra ugyebár kilép 5,5 perc múlva, s elmenti az addig történteket. Gondolhatnánk, hogy az edzés szüneteltetést, akkor tehetnénk automatára is, hiszen van az órában auto pause funkció! Sajnos ez sem jó megoldás, a funkció bekapcsolásával is 5,5 perc mozdulatlanság után az óra csendben kikapcsol, nem zavarván gazdáját. Ááááááááá!!!!!!
MENTÉS: ha ezt választjuk az óra elmenbti az adott edzés adatait, amit számítógépen visszanézhetünk.
ELVETÉS: nem fontos elmenteni az edzésünket, ekkor használjuk, de az óra nagyon nem akarja, hogy ne mentsünk 3x kérdez rá, mire tényleg elhiszi, hogy nincs szükségünk az adatokra a késöbbiekben.
MERÜL AZ AKSI
Az órában a tápellátást egy lítium ion aksi biztosítja, mivel a GPS nagyon energiaigényes funkció. Így az órát tölteni kell papíron 5 üzem óránként, nálam 4 óra 50 perc után kapcsolt ki az óra véglegesen, merülés előtt 30 perccel szólt, hogy a végét járja. Tehát, ha eléri a kritikus 25%-os töltöttséget az óra azt kiírja, s hogy ezt lenyugtázzuk ismét meg kell tanulnunk magyarul, mivel el kell utasítanunk az óra megjegyzését, hogy tovább használhassuk az órát.
SZÁMÍTÓGÉPRE TÖLTVE